• Zajęcia z długopisami 3D

• Dwa dni przed zakończeniem roku szkolnego, uczniowie klasy II i III mieli nietypowe zajęcia plastyczno – techniczne, z długopisami 3 D Na wstępie zajęć instrukcji obsługi długopisów udzieliła p. Joanna, przedstawiła uczniom czym jest druk 3D.Następnie przyszedł czas na pierwsze próby tworzenia.Po kilku próbach uczniowie konstruowali już bardziej skomplikowane figury. Uczniowie chętnie tworzyli motylki, listki, kwiatki, literki czy okulary.Swoje dzieła postanowili wręczyć tatusiom z okazji Dnia Ojca.Dla dzieci, tego typu zajęcia to nie tylko dobra zabawa, ale również nauka. Okazało się, że w przestrzennym tworzeniu ograniczała ich wyłącznie własna wyobraźnia.Kolejne zajęcia już w nowym roku szkolnym.

• Ognisko klas ósmych.

• Na dwa dni przed zakończeniem nauki w szkole podstawowej rodzice, nauczyciele oraz uczniowie klas ósmych i siódmej spotkali się na imprezie pożegnalnej w Klosnowie przy wyłuszczarni. Były kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem, pyszne ciasta, rozmowy i zabawy na łonie natury. Nie zabrakło również lubianej przez wszystkich belgijki. Pogoda dopisała i czas upływał w miłej oraz serdecznej atmosferze. Było super!Fajni rodzice, nauczyciele i dzieciaki. Wychowawcy serdecznie dziękują rodzicom za to przemiłe ostatnie wspólne spotkanie.

• Biwak klasy 8A w Stegnie

• Na tydzień przed zakończeniem roku szkolnego, uczniowie klasy sportowej pod opieką pań: Zofii Nogi i Katarzyny Januszewskiej Fojuth wybrali się pociągiem na biwak do Stegny. Przez 4 dni aktywnie i z przyjemnością korzystali z atrakcji tej nadmorskiej miejscowości i okolic.Każdego dnia coś się działo i nie było czasu na nudę.Ósmoklasiści zapamiętają z pewnością m.in. kilkukilometrowe spacery piaszczystą plażą wzdłuż brzegu morza, pieszą wycieczkę torami kolejowymi do Muzeum Stutthof w Sztutowie oraz do rezerwatu kormoranów w Kątach Rybackich. Dla sprawdzenia swojej sprawności uczniowie odwiedzili również miejscowy park linowy,aby pokonać trasy o średnim i wysokim stopniu trudności.Poza tym w czasie wolnym mogli pograć w siatkówkę, w bilarda lub w tenisa stołowego. Nie zabrakło również wspólnego grila, lodów, słodkich drożdżówek, wspólnych koleżeńskich rozmów oraz wizyty w restauracji McDonald's.Dni mijały w oka mgnieniu i 15.06.22o godz. 12.30 z żalem nasi sportowcy wraz z opiekunkami opuścili Stegnę, aby ponownie pociągiem wrócić do domu.