• Komunikaty Dyrektora

• 09.10.2022 20:16
          • Drodzy Państwo!
                  Dzień Edukacji Narodowej (14 października), to święto wszystkich osób troszczących się o wykształcenie, wychowanie, opiekę oraz bezpieczeństwo Państwa dzieci. W tym roku przypada on na najbliższy piątek i tradycyjnie (na mocy ustawy) jest wolny od zajęć dydaktycznych.  W tym dniu nie organizuje się również dowozu uczniów do szkoły oraz posiłków.

Osoby, które w tym dniu nie mogą zapewnić dzieciom opieki, proszone są o zgłoszenie tego faktu wychowawcom do dnia 12 października 2022 r. celem zorganizowania jej w szkole.

Równocześnie informuję, iż dnia 13 października 2022 r., zajęcia zakończą się o godz. 13.05, natomiast lekcja 7,8 i 9 będą odwołane.

mgr Barbara Gill
          • Nauczanie zdalne oraz przerwa świąteczna!

• 29.03.2021 15:25
          • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kłodawie informuje, że w dniach 29 marca - 09 kwietnia 2021r. zajęcia szkolne oraz przedszkolne będą się odbywały wyłącznie zdalnie. W dniach 01 - 06 kwietnia będzie trwała przerwa świąteczna, czyli czas wolny od zajęć dydaktycznych.
            Dyrektor - mgr Teresa Kolińska
          • Nauczanie zdalne!

• 19.03.2021 13:04
          • Szanowni Państwo, z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju, a więc także nasi uczniowie.

W szkole funkcjonować będą oddziały przedszkolne. Dzieci otrzymywać będą posiłek, natomiast Gmina wstrzymuje kursy autobusów szkolnych, wobec czego rodzice zobowiązani są do osobistego dowozu dzieci do szkoły.

Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.

• Nauczanie hybrydowe

• 13.03.2021 12:02
          • PILNE!
            Szanowni Państwo, w związku z rozwojem sytuacji epidemicznej w naszym kraju oraz w woj. pomorskim, premier wprowadził nowe obostrzenia dla naszego województwa. Co za tym idzie, Minister Oświaty wprowadził rozporządzeniem obowiązek nauczania hybrydowego w szkołach.
            W związku z powyższym wprowadzam następujący porządek zajęć w SP im. Przyjaciół Ziemi w Kłodawie w terminie od 15.03 do 20.03.2021 r.:
            1. nauka w trybie stacjonarnym w szkole: oddziały przedszkolne i klasa I;
            2. nauka zdalna: klasy II i III;
            3. klasy IV – VIII w dalszym ciągu nauka w trybie zdalnym.
            Autobusy dowożące dzieci do szkoły pozostają, jednak w obecnej sytuacji zalecany jest dowóz we własnym zakresie oczywiście w miarę możliwości. Dzieci będą otrzymywać posiłek, otrzymają go także uczniowie klasy ósmej w dniach, gdy pisać będą egzamin próbny.
            Nie wiemy, jak będzie rozwijać się sytuacja, dlatego prosimy obserwować wiadomości dotyczące rozwoju epidemii, a my będziemy informować Państwa o wszelkich zmianach dotyczących funkcjonowania szkół.
            Dyrektor szkoły - Teresa Kolińska