• Warsztaty z Programem Projektor

• W ostatnim czasie klasa 7 wzięła udział w zajęciach edukacyjnych, realizowanych w ramach Programu Projektor. Zajęcia z dziedziny edukacji obywatelskiej prowadził Giovanni Anastasio, wolontariusz Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości. Po zawarciu kontraktu i uświadomieniu sobie swoich mocnych stron uczniowie przystąpili do pracy nad trzema zagadnieniami:

1. Działanie w Internecie

2. Relacje społeczne

3. Ochrona planety

Zajęcia były prowadzone w przyjaznej atmosferze, co sprzyjało twórczej pracy. W wersji rysunkowej Giovanni utrwalił nasze wizje szczęścia, gdyby szczęście było…potrawą, filmem, samochodem, meblem, rośliną …. to byłoby…. Sami zobaczcie co nas  uszczęśliwia.

• Dzień Kobiet w klasie IV

• Dzień Kobiet był w piątek, ale czwarta klasa świętowała ten wyjątkowy dzień we własnym gronie dopiero dzisiaj. Było wspaniale...Najpierw Nasi MĘŻCZYŹNI przygotowali dla nas konkurs w jedzeniu cebuli i cytryny...DAŁYŚMY RADĘ. Następnie otrzymałyśmy od nich piękne tulipany, własoręcznie pieczone babeczki i ciasteczka, cukierki, laurki i ogromne uśmiechy. Później to my zaskoczyłyśmy ich niespodzianką z okazji Dnia Mężczyzny, który był w niedzielę (Dzień Chłopaka świętowaliśmy już 30.09.). Dziewczyny również przygotowały babeczki brownie oraz konkurencje: jedzenie cytryny, obieranie ziemniaka (trzeba było sprawdzić, kto mógłby nadawać się na męża) i przyszycie guzika. Było naprawdę zabawnie. To był wspaniały czas.

• Dzień Kobiet

• 8 marca w Kłodawie. Dzisiejsze święto kobiet obchodziliśmy w ciepłej i serdecznej atmosferze. Już od rana tu i ówdzie dumnie kroczyli chłopcy z kwiatkami dla swoich pań i koleżanek. Potem uczniowie z Samorządu Szkolnego poczęstowali wszystkie dziewczynki lizakami, a na koniec, podczas sympatycznego spotkania w sali gimnastycznej, Dzień Kobiet uświetnili występami: zerówkowiczki, czwartoklasiści i ósmoklasistki. Było i rytmicznie, i lirycznie, i zabawnie. Wspólne zdjęcie wszystkich małych i dużych pań zakończyło tę miłą uroczystość.

• VII Miejsko-Gminny Zespołowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas 1-3

• Dnia 1.03.2024 odbył się  w naszej szkole VII Miejsko-Gminny Zespołowy Konkurs  Języka Angielskiego dla klas 1-3. Do konkursu przystąpiło 14 drużyn 3-osobowych z 9 szkół: SP Lichnowy, SP Nowa Cerkiew, SP Ogorzeliny, SP Kłodawa, SP Pawłowo, SP Silno, SP nr 7 z Chojnic, SP nr 8 z Chojnic, Katolicka SP z Chojnic .

Ciężką pracę uczniów oceniało jury w składzie:

Ewa Litkowska – nauczycielka języka angielskiego w SP Lichnowy

Marta Szczęsna – nauczycielka języka angielskiego w SP Nowa Cerkiew

Agnieszka Holc-Myszka - nauczycielka języka angielskiego w SP Pawłowo

Katarzyna Knitter - nauczycielka języka angielskiego w SP nr 7 w Chojnicach

Marta Retecka-Pawłowska - nauczycielka języka angielskiego w SP nr 8 w Chojnicach

W oczekiwaniu na wyniki konkursu wszyscy uczestnicy konkursu zasiedli w naszej stołówce, posilając się ciepłą herbatą i słodkim poczęstunkiem.

Nagrodzono następujące drużyny:

I miejsce - „Tigers”

Julia Skwierawska, Marcin Domasik, Bartosz Kloskowski - ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Pawłowie

II miejsce – „English Kittens”

Kacper Pogwizd, Natalia Wiese, Zuzanna Tyborska - ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Chojnicach

III miejsce – “Kings”

Alan Rudnik, Dominik Talaśka, Kacper Meyer  - ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Pawłowie

III miejsce – „Green Englishmen”

Agata Dorszyńska, Agata Tyborska, Marta Bukowska - ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Chojnicach

Gratulacje składamy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy przez ponad godzinę musieli zmagać się z różnorodnymi zadaniami. Poziom wszystkich dzieci był bardzo wyrównany. Jak zwykle zacięta walka o punkty toczyła się do samego końca.

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się tego samego dnia na zakończenie konkursu. Nagrodzone drużyny otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodki upominek.

Organizatorem konkursu była pani Dorota Falkowska  - nauczycielka języka angielskiego w SP im. Przyjaciół Ziemi w Kłodawie.