• Wyjazd uczestników konkursu wiedzy o sporcie na mecz siatkówki.

• W dniu 19 stycznia b.r. grupa uczniów z klas IV-VIII wraz z opiekunami wybrała się do gdańskiej Ergo Areny na rozgrywany w ramach Ligi Siatkówki mecz. Na parkiecie spotkały się zespoły Trefla Gdańsk i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle. W obydwu zespołach mogliśmy podziwiać reprezentantów Kadry Narodowej, m. in. Aleksandra Śliwkę, Marcina Janusza i Bartosza Bednorza. Mecz zakończył się zwycięstwem Trefla stosunkiem setów 3:1, co według typowań bukmacherów było sporą niespodzianką.

• Dzień Babci i Dziadka

Dzisiaj i jutro świętujemy dni, o których nikt nie powinien zapominać - Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji grupy przedszkolne gościły swoje babcie i swoich dziadków na specjalnie dla nich przygotowanej uroczystości. Licznie przybyli goście mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w przedstawieniu pt.: „Babcia, Dziadek i zmarznięty Bałwanek”. Dzieciaki, pod czujnym okien wychowawczyń, zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce. Następnie wręczyły dziadkom samodzielnie przygotowane upominki oraz zaprosiły na słodki poczęstunek, o który zatroszczyli się ich rodzice. W ten sposób podziękowały za miłość, ciepło i zrozumienie, które dostają od babć i dziadków każdego dnia. Ten wyjątkowy czas i rozpromienione twarze przedszkolaków oraz ich drogich gości, były wyrazem tego, jak ważne są takie spotkania.

• Karmniki przekazane do świetlic wiejskich

• Choć zima w tym roku łagodna, nasi uczniowie pamiętają o skrzydlatych przyjaciołach. Wcześniej wykonane przez uczniów w szkolnym konkursie karmniki zostały umieszczone w przyszkolnym ogrodzie, a niektóre z nich zostały przekazane do świetlic wiejskich okolicznych sołectw. Brawo dla wszystkich za prawdziwie ekologiczną postawę.

• Warsztaty scrapbookingu

• Dnia 12 stycznia br. młodsi i starsi uczniowie, w ramach lekcji języka kaszubskiego, uczestniczyli w warsztatach ze scrapbookingu z panią Renatą Piotrowską. Na zajęciach tworzyli przepiękne kartki z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Te dziecięce dzieła sztuki na pewno sprawią wiele radości kochanym Dziadkom.Serdecznie dziękujemy pani Renacie za wspaniałe zajęcia.

• Konkurs "Poznajemy parki krajobrazowe Polski".

• W dniu 5 stycznia zwycięzcy szkolnego etapu konkursu "Poznajemy parki krajobrazowe Polski": Wiktoria Machut, Natalia Politowicz i Jakub Felskowski reprezentowali naszą szkołę w etapie gminnym tego konkursu. W siedzibie Zaborskiego Parku Krajobrazowego w Charzykowach rozwiązywali test dotyczący parków krajobrazowych. Spotkanie zakończyło się wręczeniem nagród za etap szkolny konkursu. Jesteśmy z nich dumni, bo wykazali się ogromną wiedzą Gratulujemy!

• I Szkolny konkurs wiedzy o sporcie

• Dnia 5 stycznia odbył się w naszej szkole I Szkolny konkurs wiedzy o sporcie, zorganizowany przez pana Dawida Króla i pana Artura Łąckiego. Uczniowie zmierzyli się z testem dotyczącym tematyki sportowej.

Nagrodą za udział w konkursie jest wyjazd na mecz siatkówki Plus Ligi w Gdańsku, sponsorowany przez Radę Rodziców.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Jakub Felskowski

II miejsce: Kamil Schlumm

III miejsce: Oliwer Urbaniak.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

• Koncert kolęd i pastorałek.

• W dniu 4 stycznia gościliśmy ponownie w naszej szkole pana Leszka Boliboka, skrzypka i muzyka Teatru Muzycznego w Gdyni, któremu towarzyszył pan Rafał Rompca, gitarzysta zespołu "Fucus". Panowie w programie pt. "Kaszëbi witają Pana”, zaprezentowali tradycyjne polskie kolędy śpiewając je zarówno w języku polskim jak i w języku kaszubskim.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w występach wspólnie śpiewając i grając na instrumentach, co dało im wiele radości.