• W zdrowym ciele zdrowy duch...

            • "W zdrowym ciele zdrowy duch". 22.09.2023 r. klasa 4 wybrała się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Miała ona oczywiście charakter sportowy - wybraliśmy się do kręgielni Mistral w Chojnicach. Droga do miejsca zbiórki była po części wycieczką turystyczną (dzieci podróżując autobusem, zwiedziły wszystkie ościenne wioski zanim dotarły do celu:) W Mistralu czekały na wszystkich pyszne słodkości: babeczki i deserki......zaś w trakcie gry, baterie ładowaliśmy pyszną pizzą. Zabawa na torach była bardzo udana, a gra dostarczyła wiele emocji. Już planujemy kolejną wyprawę, ale niech zostanie ona tajemnicą…

            • Oddziaływania fizyczne w kl. 7.

            • Rodzaje oddziaływań i ich wzajemność to jeden z tematów lekcji fizyki. Dzięki naszemu szkolnemu Laboratorium - fizyczne oddziaływania to przysłowiowa "bułka z masłem".

            • Zielona Szkoła.

            • Taką przygodę przeżyli uczniowie klasy 5 i 6 w dniach 21- 22 września w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocińskim Młynie. Dziękujemy pracownikom Park Narodowy "Bory Tucholskie" za wspaniałe zajęcia: wycieczkę rowerową po parku, warsztaty "Rzeźba w mydle", zajęcia pt. "Wilk" oraz integracyjne gry i zabawy przyrodnicze w terenie.

              Wrażeń było co niemiara!

            • Klasy 1 - 3 w kinie;)

            • Życie Zuzi, której tata pracuje na kolei, zmienia się nie do poznania, kiedy wkracza w nie Lampo.Niesamowity owczarek, który uwielbia podróże pociągami, z miejsca zostaje najlepszym przyjacielem dziewczynki, która ma problemy zdrowotne... To krótkie streszczenie filmu pt. ,,O psie, który jeździł koleją", który obejrzały dzieci z klas 1, 2 i 3 w CHCK w dniu 19 września. Film dostarczył naszym uczniom wielu wzruszeń: od łez po radość.

            • Pierwszoklasiści w Bibliotece Miejskiej w Chojnicach.

            • Uczniowie klasy I odwiedzili we wtorek 19 września 2023 roku Czytelnię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach. Podczas zajęć bibliotekarka opowiedziała im o działach w bibliotece i wspomniała, które są przeznaczone właśnie dla nich. Pokazała także zbiory Pracowni Dokumentacji Regionalnej przy Czytelni, które są skierowane do dzieci w ich wieku. Były to zarówno książki, jak i inne regionalia: lalki kaszubskie, puzzle, gry karciane, magnesy, broszki.

              Druga część zajęć odbyła się w oparciu o książkę o przygodach liska Fenka pt. „Wzrok”, której autorką jest Dominika Gałka. Książka opowiada o wzroku i tym, co może się wydarzyć, gdy gorzej widzimy lub zgubimy okulary. Po przeczytaniu opowieści dzieci rozmawiały o zmysłach, dyskutowały o tym, czym jest wzrok, a także odpowiadały na pytania dotyczące jego. Następnie uczniowie wspólnie zagrali w grę na spostrzegawczość, podczas której jedna osoba opisywała zawartość karty, a pozostałe musiały odnaleźć ją wśród swoich kart. Na zakończenie wizyty w bibliotece każdy kolorował własne okulary. Jak się okazało, nie były to tylko okulary korekcyjne, ale także przeciwsłoneczne, do pływania czy oglądania filmów 3D.

              (tekst i zdjęcia: Miejska Biblioteka w Chojnicach)

            • Słowa mają moc!

            • W miniony weekend wychowawczynie oddziałów przedszkolnych wraz z nauczycielką świetlicy uczestniczyły w bardzo bogatej merytorycznie konferencji naukowej pt.„Słowa mają moc” organizowaną przez Fundacjapozytywni.pl, Gdyński Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni. Gościem specjalnym był ceniony i znany prof. Jerzy Bralczyk, który poprowadził ciekawy wykład o słowach i wyrazach. Panie w interesujący sposób przekonano, że słowa mogą ranić, boleć, ale również wspierać i inspirować, o czym będą uczyły swoich małych podopiecznych.

            • 30 Akcja Sprzątania Świata

            • "Sprzątanie świata łączy ludzi". Pod takim hasłem przystąpiliśmy 15.09.23 r. do 30. Akcji Sprzątania Świata Polska 2023. Posprzątaliśmy teren przy szkole i najbliższą okolicę. Nasi uczniowie kolejny raz udowodnili, że są przyjaciółmi Ziemi. Brawo!

            • Fizyka nie jest straszna dla ósmoklasistów.

            • Fizyka nie taka straszna, jak ją malują:)

              Zajęcia z Elektrostatyki potrafią wzbudzić nie tylko elektrony, ale również wiele pozytywnych emocji. Dzięki naszemu szkolnemu Laboratorium Przyszłości poznajemy tajniki materii elektrostatycznej.

            • Wycieczka do Wdzydz Kiszewskich.

            • Dnia 6 września adepci kaszubszczyzny wybrali się wraz z opiekunami na wycieczkę do Wdzydz Kiszewskich.Tam zwiedzili najstarszy na ziemiach polskich skansen Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny, Skansen Wdzydze, w którym podziwiali zabytkowe obiekty, m.in. zagrody chłopskie, dworki, karczmę, kuźnię, wiatrak czy XVII- wieczny kościółek ze Swornegaci.Uczestniczyli w warsztatach tkackich i "Dawno temu w szkole", gdzie próbowali pisać gęsim piórem, mogli posiedzieć w "oślej" ławie czy zajrzeć do "kozy". To była wyjątkowa lekcja historii.

            • Niespodzianka dla najmłodszych

            • Już w pierwszym dniu zajęć edukacyjnych na naszych najmłodszych wychowanków, na szkolnym placu zabaw, czekała niemała niespodzianka - KUCHNIA BŁOTNA. Piękna pogoda, świeże powietrze i nowa atrakcja, zagwarantowały lawinę "kulinarnych" pomysłów, takich jak zupa z chwastów, czy pulpety z piasku. Błotne zabawy są nie tylko atrakcyjne dla dzieci, ale wspomagają ich rozwój oraz sensorykę, która stymuluje kreatywność i motorykę małych dłoni.

            • Witaj szkoło!

            • Coś się kończy, coś się zaczyna...

              Najpierw poważnie: sztandar szkoły, hymn narodowy, wspomnienie rocznicy wybuchu II wojny światowej.

              Potem z uśmiechem: powitanie przez dyrektor szkoły uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych.

              Wiersze, piosenka - ósmoklasiści jak zwykle nie zawiedli.

              I wreszcie spotkania z wychowawcami: serdeczne i pełne nadziei na dobry czas.

              Nowy rok szkolny uważamy za rozpoczęty

            • Uroczystość patriotyczno-religijna w Krojantach (03.09.2023 r.)

            • Obchody 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz ułańskiej szarży pod Krojantami jak co roku przyciągają tłumy tych, którzy oddają cześć poległym i po raz wtóry wracają do wydarzeń z września 1939 r. W uroczystości patriotyczno-religijnej uczestniczyli uczniowie tworzący poczet sztandarowy naszej szkoły Ewelina, Wiktoria, Martyna, Nikola, dwóch Michałów wraz z opiekunami p. Katarzyną Januszewską Fojuth i p. Dorotą Falkowską oraz p. Dyrektor Barbarą Gill.