• Badania przesiewowe wad postawy w naszej szkole.

• Drodzy Rodzice, Opiekunowie.

W najbliższy piątek 24.02.2023 r. będziemy gościć w naszej szkole przedstawicieli/fizjoterapeutów firmy RehaControl, którzy przeprowadzą całkowicie BEZPŁATNE (finansowane ze środków unijnych w ramach projektu „PostureScan”) przesiewowe badania wad postawy naszych uczniów (od 6 do 15 r.ż.). Warunkiem koniecznym uczestnictwa w badaniu jest wypełnienie i podpisanie przez rodziców/opiekunów zgody na jego przeprowadzenie. Zgody otrzymają uczniowie w środę 22.02.2023 r. i powinni je przynieść do wychowawców w czwartek, najpóźniej w piątek rano.

Oto krótki opis badania:

Projekt z wykorzystaniem podobarografu oraz trzech kamer, a także wprawnego oka doświadczonego fizjoterapeuty pozwoli na dokładne odnalezienie ewentualnych wad postawy.Wady postawy są obecnie jedną z najczęstszych przyczyn powstawania dolegliwości bólowych u dzieci w wieku szkolnym. Konsekwencją braku profilaktyki są przeważnie problemy funkcjonalne w wieku dorosłym. Według najnowszych danych około 70 % dzieci boryka się z problemem wad postawy. Większość z nich wymaga prawidłowej i szybkiej diagnozy oraz minimalnej zmiany nawyków dnia codziennego. Szybkie wyłapanie wady i wprowadzenie odpowiednich „narzędzi naprawczych” może całkowicie wyeliminować problem.Uczeń powinien być ubrany w krótkie spodenki, bez butów i skarpet, bez koszulki u chłopców oraz w topach sportowych u dziewcząt, tak aby kręgosłup był widoczny w trakcie badania. W razie potrzeby jest również możliwość wykonania badania w leginsach.

Zachęcamy do skorzystania z możliwości badania.

mgr Barbara Gill

• Światowy Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej

• Z okazji Światowego Dnia Dokarmiania Zwierzyny Leśnej dzieci z oddziałów przedszkolnych OA, OB i OC wybrały się do ogrodu szkolnego, aby oczyścić karmniki i uzupełnić je świeżym pokarmem. Przedszkolaki wiedzą, że zima to trudny okres do przeżycia zarówno dla ptaków jak i zwierzyny leśnej, a gdy się zacznie dokarmiać to należy robić to regularnie.

• Kiermasz Walentynkowy

• Bal Karnawałowy w oddziałach przedszkolnych

• Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień bardzo niezwykły i wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 8 lutego 2023 roku odbył się bal karnawałowy dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w tym dniu można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, strażaka, Spider-Mana, pszczółkę ,… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Zabawa była bardzo udana dzięki Animatorom z Kreatywne Animacje. Już nie możemy się doczekać kolejnego balu za rok .