• Konkurs na stroik i ozdobę świąteczną

            • Zgodnie z wieloletnią tradycją odbył się w naszej szkole Konkurs na stroik i ozdobę świąteczną. Szkolni artyści i tym razem nie zawiedli, a efekty ich pracy można było podziwiać na wystawie, która zorganizowana została na dolnym korytarzu. Wszystkie prace były bardzo ciekawe, dlatego jury postanowiło przyznać ich autorom nagrody i wyróżnienia.

              Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród zwycięzcom konkursu miało miejsce w czwartek, 22 grudnia.

              Nagrodzono następujące osoby:

              z oddziału OA: Marcelina Janta, Antonina Krzywosądzka, Jessica Janta,

              z oddziału OB: Arkadiusz Marciniszyn, Patrycja Skóra, Antoni Kniter, Martyna Jankowska, Zuzanna Adamiak,

              z oddziału OC: Tymon Krzywosądzki, Igor Fierek, Dominika Wilbik, Klara Drobińska,

              z klasy I: Adam Kartuszyński, Jakub Orlikowski, Nicola Janta, Lena Kiżewska, Bartosz Jankowski,

              z klasy II: Zuzanna Felskowska, Aleksandra Fierek,

              z klasy III: Weronika Wilbik, Elina Voitenko,

              z klasy IV: Aleksander Drobiński,

              z klasy VI: Oskar Gostomczyk, Piotr Drobiński,

              z klasy VII Wiktoria Machut,

              Wyróżnieni: Marcelina Fedde (OA), Hubert Fedde (OC), Leon Kubiszewski (OB), Konrad Kubiszewski (OA), Konrad Fierek (OB), Natalie Chechła (OA), Jan Erdmański (OA), Helena Cysewska (kl. I), Wiktoria Zygmańska (kl. I), Pola Mikulska (kl. II), Filip Janta (kl. VI), Sara Wrycz (kl. V), Kornelia Orlikowska (kl. VIII), Robert Kiedrowski (kl. V).

              Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnej, wiosennej edycji konkursu.

            • Wigilie klasowe

            • Jak co roku przed świętami uczniowie naszej szkoły składają sobie życzenia i obdarowują prezentami, tworząc w ten sposób "klasowe rodziny". Jest to wyjątkowy czas radości i pojednania oraz okazja do pałaszowania pyszności przez wszystkie łasuchy.

            • Koncert Bożonarodzeniowy

            • 16 grudnia, po 2-letniej pandemicznej przerwie, w naszej szkole ponownie odbył się Koncert Bożonarodzeniowy. Dla licznie zebranych gości wszyscy uczniowie naszej szkoły przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. „Kolędowy czas”. Młodzi artyści w świetle reflektorów, w bardzo uroczystej atmosferze panującej na widowni, mogli zaprezentować swoje talenty aktorskie i muzyczne. Najmłodsi bywalcy naszej szkoły z oddziałów przedszkolnych wystąpili tanecznie w roli aniołków, co spotkało się z zachwytem obecnych. Zebrani rodzice i rodzeństwo naszych podopiecznych mogli skosztować pierników, specjalnie upieczonych na tę uroczystość przez naszych uczniów i ich mamy. Na zakończenie można było przystąpić do kiermaszu i zakupić pierniki, stroiki i inne dekoracje świąteczne, przygotowane przez nauczycieli, uczniów i rodziców naszej placówki. Całkowity dochód z kiermaszu - 3593zł - jest przeznaczony na konto Rady Rodziców. Tych, którzy nie mogli zobaczyć na żywo naszego występu, zapraszamy do transmisji na naszym kanale YT: https://m.youtube.com/watch?v=6sStwxm6g8Uhttps%3A%2Fyoutu.be%2F6sStwxm6g8U&feature=youtu.be

            • Świąteczna zbiórka żywności

            • Dzięki pomocy cudownych osób o otwartych sercach i pracy naszych dzielnych wolontariuszy po raz kolejny możemy obdarować prezentami osoby starsze, samotne i potrzebujące wsparcia z obwodu naszej szkoły. Wszystkim pomagającym serdecznie dziękujemy .

            • Paczka na gwiazdkę

            • Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia nasze przedszkolaki z oddziałów 0a, 0b oraz 0c wzięły udział w akcji "Paczka na gwiazdkę" organizowanej dla dzieci z kliniki onkologicznej. Bardzo się cieszymy, że nasze pociechy tak chętnie otwierają swoje małe serduszka na potrzeby innych dzieci.

            • Chemia z Empiriuszem:)

            • Uczniowie na zajęciach chemii wykorzystują do nauki technologie VR (wirtualnej rzeczywistości). Dzięki naszemu szkolnemu Laboratorium Przyszłości, w którego skład wchodzi m.in. Empiriusz, możemy w przyjazny i bezpieczny sposób przeprowadzić doświadczenia chemiczne. Lekcje z wykorzystaniem Empiriusza są atrakcyjne i zachęcają do nauki. Dzięki WIRTUALNEMU LABORATORIUM EMPIRIUSZ, pracownia chemiczna została wyposażona w kompleksowe, nowoczesne narzędzie do przeprowadzenia ciekawych i inspirujących zajęć, co pozwala poczuć się uczniom jak w prawdziwym laboratorium.

            • Niezwykły gość w naszej szkole.


            • W piątkowe przedpołudnie 9 grudnia 2022 r. gościliśmy w naszej szkole autora „Opowieści o tym, co w życiu ważne”, p. Marka Michalaka – polskiego pedagoga specjalnego i działacza społecznego, doktora nauk społecznych, kanclerza Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, przewodniczącego Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, w latach 2008–2018 Rzecznika Praw Dziecka.
              Autor opowiastek z życia Julki i Miłosza, przybliżył zebranym bohaterów swoich książek i wyjaśnił skąd w jego opowieściach takie słowa jak tolerancja, współczucie, czy przyjaźń.
              Na zakończenie każdy, kto wszedł w posiadanie książeczki otrzymał wpis z osobistą dedykacją, która na pewno będzie miłą pamiątką dzisiejszego spotkania.
              Była to pierwsza, ale zapewne nie ostatnia wizyta tak znamienitego gościa w naszej pięknej szkole.

            • Warsztaty piernikowe

            • W naszej szkole widać i czuć już świąteczną atmosferę na każdym kroku. W salach pojawił się Bożonarodzeniowy wystrój. Na korytarzu wita przybyszów wystawa konkursowa, w której można zobaczyć stroiki, choinki z kory, płatków higienicznych czy szyszek, wieńce i mnóstwo innych pomysłowych dekoracji Bożonarodzeniowych. Z kolei w piątek 9 grudnia, po lekcjach, klasa 3 uczestniczyła w warsztatach piernikowych, prowadzonych przez panią Katarinę Voitenko.Tuż obok nich, nieco starsze koleżanki i koledzy z klasy 6 przygotowywali pierniki pod czujnym okiem pani Ilony Kiedrowskiej. Radość tworzenia widać na twarzach młodych artystów- cukierników.

            • I miejsce w Powiatowym konkursie Wiedzy Przyrodniczej

            • W czwartek 8 grudnia 2022 r. w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie odbył się II etap XXI Powiatowego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej dla klas II – III szkół podstawowych. Warunkiem zakwalifikowania się do drugiego etapu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej portret jednego wybranego gatunku zwierzęcia, który nie zasypia na zimę i występuje w Parku Narodowym „Bory Tucholskie”. W drugim etapie spotkało się szesnaście dwuosobowych zespołów reprezentujących zwycięzców pierwszego etapu. Uczniowie mieli do rozwiązania osiem zadań, w których musieli wykazać się szeroką wiedzą przyrodniczą. Miejsce pierwsze zajęły nasze uczennice z klasy III , w składzie Weronika Wilbik i Natalia Zakrzewska.

              Dziewczynkom bardzo gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

            • Wizyta w Pracowni Świętego Mikołaja

            • 5 grudnia nasze przedszkolaki: Wiewiórki i Sarenki, udały się do Pracowni Świętego Mikołaja, aby sprawdzić jak się mają przygotowania do najbardziej wyczekiwanego przez dzieci święta w roku. Na miejscu czekała na nich moc atrakcji, między innymi odwiedziny gabinetu samego Świętego Mikołaja, gdzie mogli podejrzeć jak wygląda praca tego cudownego starszego Pana... Mieli także okazję popracować z Elfami, tworząc zapachowe mydełka, które następnie każdy z przedszkolaków zabrał do domu. Na koniec czekała na wszystkich niespodzianka - sam Święty zaprosił dzieci do zabaw przy skocznej muzyce oraz przygotował dla nich pyszny poczęstunek. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania za rok, z najbardziej wyczekiwanym przez dzieci Święty.

            • Warsztaty świąteczne w grupie Zajączki

            • Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, dlatego grupa Zajączków zaprosiła rodziców na warsztaty świąteczne. Pod czujnym okiem twórcy ludowego - Pani Danuty Leszczyńskiej oraz Pani Joanny Orlikowskiej powstały piękne bombki, wykonane techniką decoupage. Celem warsztatów było rozbudzenie aktywności dzieci i rodziców, odczuwanie radości z podejmowania działalności plastycznej wspólnie z najbliższymi. Ta rodzinna twórczość pozwoliła nam poczuć przedświąteczną atmosferę. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, wspólnie spędzony czas i wspaniałą zabawę.

            • Konkurs "Karmnik dla ptaków"

            • W dniu 1 grudnia odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród uczestnikom konkursu pt. „Karmnik dla ptaków”. Celem konkursu było: kształcenie postaw proekologicznych, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na dokarmianie ptaków zimą, rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych. Na konkurs wpłynęły 22 karmniki.

              Jury pod kierownictwem p. dyr. Barbary Gill oceniało: oryginalność projektu przy zachowaniu funkcjonalności i faktycznego przeznaczenia karmników, solidność ich wykonania oraz dobór materiałów. Wszystkie karmniki zostały wykonane z dużą starannością i pomysłowością, dlatego też wybór najładniejszych był bardzo trudny. Komisja konkursowa postanowiła więc przyznać nagrody i wyróżnienia.

              Oto nagrodzeni:

              Nikodem Zygmański kl V

              Jakub Szopiński kl III

              Radosław Szopiński kl III

              Oliwier Pestka kl 0A

              Filip Żalikowski kl III

              Zofia Żalikowska kl 0A

              Kacper Sontowski kl III

              Zuzanna Sontowska kl I

              Ewa Sontowska kl 0B

              Sara Wrycz kl V

              Zuzanna Wrycz kl II

              Patrycja Skóra kl 0B

              Maciej Solejewski kl III

              Nikodem Solejewski kl VIII

              Marcelina Janta kl 0A

               

              Wyróżnienia otrzymali:

              Kornelia Orlikowska kl VIII

              Rafał Gajewski kl II

              Zofia Fedde kl 0B

              Marcelina Fedde kl 0C

              Marcel Giłka kl 0A

              Zuzanna Adamiak kl 0B

              Konrad Kubiszewski kl 0A

              Jessica Janta kl 0A

              Karmniki będą umieszczone w naszym przyszkolnym ogrodzie, a niektóre z nich zostaną przekazane do świetlic wiejskich okolicznych sołectw. Wspólnie będziemy dbać o to, aby ptakom nie zabrakło pokarmu podczas nadchodzącej zimy.

              Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.

            • Poznajemy Wszechświat

            • Dzięki teleskopowi zakupionemu w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości będziemy mieli okazję ,,sięgnąć gwiazd". Udało nam się już zrobić pierwszy krok w tym kierunku, czyli złożyć teleskop. W planach mamy wyruszyć w ,,kosmiczną podróż" na księżyc lub do bardziej odległych obiektów naszej galaktyki. Marzy nam się m.in., obserwacja z bliska pierścieni Saturna

            • Charytatywny kiermasz słodkości

            •  

               

              Dnia 24.11.2022 odbył się w naszej szkole charytatywny kiermasz słodkości którego celem w tym roku było wsparcie Julii Piotrowskiej, dziewczynki mieszkającej w pobliżu naszej szkoły.W akcję zaangażowało się wiele osób. Uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły chętnie odwiedzali nasze słodkie stoiska. Dzięki życzliwosci i hojnosci wszystkich, którzy je piekli, kupowali i zjadali, udało nam się zebrać 1660 zł. Całkowity dochód ze sprzedaży smakołyków 1 grudnia przekazaliśmy na ręce rodziców Julki, podczas szkolnego apelu.

              Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję!

            • Wycieczka do Malborka

            • W dniu 29 listopada b.r. korzystając z akcji, której organizatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, uczniowie klasy szóstej wraz z opiekunkami, wybrali się do Malborka. Tam, w dość chłodnej aurze, zwiedzili dziedziniec zamkowy i jego otoczenie oraz zajrzeli do wnętrza, które odkryło przed nimi swoje tajemnice. Uczestnicy wycieczki poznali system ogrzewania pomieszczeń stosowany w średniowieczu (i od razu zrobiło się cieplej…), dowiedzieli się jak malowano sklepienia komnat i korytarzy oraz co jedli i jak ubierali się mieszkańcy zamku. Ogromne wrażenie, zwłaszcza na chłopcach, zrobiły miecze, szkle i sztylety używane przez rycerzy oraz ich zbroje, które niektórzy po raz pierwszy zobaczyli na własne oczy. Nie obyło się, też bez zakupu pamiątek i wspólnych zdjęć, dzięki którym zapamiętają oni na długo dzisiejszą wyprawę.

            • Gminny Konkurs Wiedzy o Gminie Chojnice dla Szkół Podstawowych

            • W dniu 1 grudnia 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem po raz ósmy spotkali się uczestnicy Gminnego Konkursu Wiedzy o Gminie Chojnice dla Szkół Podstawowych pn. „Musisz wiedzieć, by każdemu powiedzieć o swej Małej Ojczyźnie”. Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowania życiem społeczno - politycznym, kulturalnym, historycznym naszej Małej Ojczyzny oraz promowanie wiedzy o historii regionalnej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy siódmej: Zuzia Modrzejewska, Jakub Felskowski i Oliwer Urbaniak. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na indywidualnym rozwiązaniu testu wiedzy o gminie Chojnice, drugi opierał się na przedstawieniu prezentacji dowolnego sołectwa z gminy Chojnice. Nasza drużyna, dzięki udziałowi w zmaganiach, zdobyła cenne doświadczenie, które na pewno wykorzysta za rok.