• Podsumowanie konkursów.

            • Zgodnie z wieloletnią tradycją, w grudniu odbył się w naszej szkole konkurs na stroik i ozdobę świąteczną. Szkolni artyści i tym razem nie zawiedli, a efekty ich pracy można było podziwiać na wystawie, która zorganizowana została na dolnym korytarzu. Przedsięwzięcie cieszyło się dużą popularnością, wpłynęło ponad siedemdziesiąt pięknych i różnorodnych prac konkursowych.

              Wszystkie prace były bardzo ciekawe, dlatego jury postanowiło przyznać ich autorom nagrody i wyróżnienia. Stroiki przygotowane przez uczniów zostały przekazane na kiermasz świąteczny, który odbył się 12 grudnia podczas Koncertu Bożonarodzeniowego.

              W listopadzie 18 naszych uczniów z klas 3-8 brało udział w Olimpiadzie Języka Angielskiego Archimedes Lingua Plus. Tuż przed świętami poznaliśmy wyniki i laureatów. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Do grona szczęśliwych laureatów tym razem dołączyli: Kacper Langier – lauret 1 stopnia, Krystian Czupa – laureat 4 stopnia i Kamil Langier – laureat 5 stopnia. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

            • Słodkie warsztaty.

            • Lekcje języka kaszubskiego na słodko? Czemu nie! W takich zajęciach kulinarnych brali udział uczniowie klas 5, 6 i 7, którzy pod czujnym okiem pani Danuty Leszczyńskiej, wykonali kaszubskie racuchy z jabłkami. Dziękujemy za smaczne warsztaty!

            • Współpraca z Ghaną - klasa 7

            • W tym roku szkolnym dzięki współpracy z @World Class Scholars i niezwykłemu zaangażowaniu pana Adama Dokurugu, pani Yasmine Ali oraz pani Doroty Falkowskiej nawiązaliśmy kontakt z Ghaną.

              Zapewne widzieliście już nasz post ze spotkania klasy 8. Tym razem chcemy pokazać foto-relację ze spotkań klasy 7. Obie klasy spotykają się nie tylko z różnymi uczniami, ale też szkołami z innych miejscowości. Tym razem jest to żeńska szkoła Sagnarigu Girls Model Junior High School, w miejscowości Tamale, na północy Ghany.

              Chociaż dzieli nas kilka tysięcy kilometrów i godzinna różnica w czasie (w Ghanie jest o godzinę wcześniej niż w Polsce), Internet pozwala na spotkanie na żywo.

              Podczas pierwszego spotkania uczniowie z obu krajów z przejęciem i radością przedstawiali siebie i słuchali drugiej strony. Czasem padały zaskakujące pytania i trzeba było odnaleźć się w takiej sytuacji. Na kolejną lekcję nasi uczniowie przygotowali prezentację o Polsce, którą zakończyli mini quizem dla Ghańczyków, sprawdzającym wiedzę o naszym kraju. Nasi zasłuchani przyjaciele znali odpowiedzi na pytania w 99%. Oto nasza fotograficzna relacja ze spotkań.