• XI Wojewódzki Konkurs Miłość w Poezji i Muzyce Różnych Narodów

• Dnia 30.05.2023 Maciej Orlikowski z kl. 6 oraz Zuzanna Modrzejewska i Amelia Dorawa z kl. 7 reprezentowali naszą szkołę w XI Wojewódzkim Konkursie Miłość w Poezji i Muzyce Różnych Narodów w Gdańsku. Rywalizowało ze sobą 11 szkół z: Kościerzyny, Kowali (2 szkoły), Gdyni, Leśniewa, Luzina, Kłodawy, Połczyna, Gdańska, Rumii i Dworu Wejherowskiego. Nasi uczniowie wystąpili w dwóch kategoriach: Amelia – śpiew solista a Zuzanna i Maciej – recytacja poezji. Deklamacja wiersza D. H. Lawrence’a pt. „I Choose to Love You in Silence” przyniosła Zuzannie III miejsce. Wielkie gratulacje dla laureatki konkursu!

• Jak realizować marzenia i odnosić sukcesy?

• Uczeń naszej szkoły, Nikodem Radziewicz z klasy 3, spełnia już od trzech lat swoje taneczne marzenia, uczęszczając do Akademii Tańca Piętro Wyżej w Chojnicach. Nikodem rozpoczął swoją przygodę z tańcem od klasy tanecznej H. Tańczył w licznych turniejach, zajmując miejsca na podium. Para: Viktoriia Nykonovych i Nikodem Radziewicz zdobyła już łącznie 9 złotych medali i dwa srebrne. Z kolei w niedzielnym V Bursztynowym Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Pruszcza Gdańskiego para zajęła pierwsze miejsce, uzyskując tym samym awans do kategorii E. Rezultaty, jakie osiągają, są możliwe dzięki wytrwałym treningom (5-6 godzin tygodniowo) pod okiem trzech trenerów. Życzymy im dalszych sukcesów!

• Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego.

• Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego za nami. Część zadań otwartych dotyczyła "Balladyny" Juliusza Słowackiego, w opowiadaniu należało opisać spotkanie z wybranym bohaterem, który uświadamia, że warto dążyć do celu, a temat rozprawki "Czy ja sam wpływam na to, jakim jestem człowiekiem"? pozwolił na zbudowanie wypowiedzi opartej na własnych przeżyciach i doświadczeniach.

W środę i czwartek dalsza część zmagań. Mamy nadzieję, że tak jak dzisiaj uczniowie wyjdą z sal równie zadowoleni, czego ogromnie im życzymy

• Popołudnie w kręgielni - klasa 6

• 18.05.2023 klasa 6 spędziła miłe popołudnie w kręgielni Mistral w Chojnicach. Rywalizacji o najlepsze wyniki towarzyszyły żarty i zabawne komentarze. Zdobywczynią największej ilości punktów okazała się Nikola Zakrzewska.

• Gminny Konkurs Ekologiczny.

• Dnia 26 kwietnia w Charzykowach odbył się XXVIII Gminny Konkurs Ekologiczny, pod hasłem "Bądź aktywny - zaproś rodziców do parku narodowego i krajobrazowego". Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:  Julia Urbaniak i Piotr Wilbik z klasy 5 oraz Martyna Szmaglińska z kl. 6. Tematyka konkursu obejmowała wiedzę przyrodniczą, znajomość zielonego szlaku Strugi Siedmiu Jezior w Borach Tucholskich, szlaku kajakowego rzeki Brdy w Zaborskim Parku Krajobrazowym i zasad dotyczących zdrowego stylu życia z programu "Trzymaj formę" oraz znajomość pracy leśnika. Gratulujemy udziału i życzymy sukcesów w następnych konkursach!

• Gminny Konkurs Savoir-vivre.

• 27 kwietnia w Szkole Podstawowej im. 18 Pułku Ułanów Pomorskich w Nowej Cerkwi odbył się XII Gminny Konkurs Savoir-vivre pod hasłem „Dobre maniery są zaraźliwe. Im więcej ich roznosisz, tym częściej do Ciebie wracają”.

Drużyna z naszej szkoły w składzie Nikola Zakrzewska, Błażej Bronka i Wiktor Lic, która bezbłędnie odpowiedziała na wszystkie pytania w teście znajomości zasad dobrego wychowania oraz wykonała pozostałe zadania na bardzo wysokim poziomie, zajęła I miejsce. W nagrodę szóstoklasiści otrzymali pamiątkowy puchar i dyplom oraz książkę, która wzbogaci księgozbiór naszej biblioteki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

• Targi Edukacji i Kariery.

• Nasi siódmo- i ósmoklasiści z wychowawczyniami wzięli udział w Targach Edukacji i Kariery "Informacja kluczem do właściwego wyboru", które odbywały się 25 kwietnia 2023 r. w Hali Sportowo- Widowiskowej w Chojnicach. Doradca zawodowy, Pani Alina Urbańska, omówiła na wstępie funkcjonowanie platformy Padlet, która krok po kroku prowadzi kandydatów do szkół przez proces rekrutacji.

Następnie uczniowie odwiedzili stanowiska szkół powiatu chojnickiego, gdzie mogli zaznajomić się z ich ofertą. Wyjazd ocenili jako udany i owocny.

• MAJOWE ŚWIĘTA POLAKÓW

• Tuż przed pierwszym majowym weekendem w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony świętom obchodzonym pierwszego, drugiego i trzeciego maja.

Uczniowie z klas 2, 3, 5, 6 i 7 przybliżyli historię majowych świąt oraz wierszem i piosenką powitali nadchodzący czas. Występom towarzyszyły obrazy przedstawiające naszą Ojczyznę, a całości towarzyszył poczet sztandarowy.

Po apelu nie zabrakło też czasu na złożenie gratulacji przez panią Dyrektor, za udany start naszych uczniów w ostatnich konkursach. Natomiast uczniowie klasy siódmej przedstawili krótko zasady działalności Szkolnego Klubu Mediatora, który oficjalnie rozpoczął swoją działalność.