• Plac zabaw
            • Bal Karnawałowy w oddziałach przedszkolnych

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień bardzo niezwykły i wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 8 lutego 2023 roku odbył się bal karnawałowy dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w tym dniu można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, strażaka, Spider-Mana, pszczółkę ,… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Zabawa była bardzo udana dzięki Animatorom z Kreatywne Animacje. Już nie możemy się doczekać kolejnego balu za rok .

• Planeta Energii.

Uczniowie klasy III, już po raz drugi, wzięli udział w ogólnopolskim projekcie konkursowym Planeta Energii. W tym roku tematem przewodnim projektu była bioróżnorodność. Spotkanie z Planetą Energii było dla uczniów czasem ciekawej przygody i nauki połączonej z zabawą, czasem twórczych wyzwań, podczas których ujawniły się nowe dziecięce talenty. Uczniowie nie tylko nauczyli się, jak dbać o bioróżnorodność, ale podzielili się zdobytą wiedzą oraz umiejętnościami ze swoimi kolegami i domownikami. Za udział w projekcie otrzymaliśmy od Planety materiały edukacyjne oraz „Bio – pakiet”, czyli zestaw domków dla owadów, budek lęgowych dla ptaków, które zostaną zamontowane na wiosnę w przyszkolnym ogrodzie.

• Laboratoria przyszłości

Oddziaływania magnetyczne interesowały ludzi już w starożytności, jednak poznawanie ich natury trwało wiele stuleci. Dziś są one powszechnie wykorzystywane. Na lekcji fizyki, uczniowie wykonując doświadczenia mogli zaobserwować jakie są bieguny magnesów i w jaki sposób oddziałują ze sobą, jak zachowuje się igła magnetyczna w obecności magnesu, gdzie są bieguny magnetyczne Ziemi oraz do czego wykorzystuje się oddziaływania magnetyczne.

• Dzień Babci i Dziadka

Dzisiaj i jutro świętujemy dni, o których nikt nie powinien zapominać - Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji grupy przedszkolne gościły swoje babcie i swoich dziadków na specjalnie dla nich przygotowanej uroczystości. Licznie przybyli goście mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w przedstawieniu pt.: „Babcia, Dziadek i zmarznięty Bałwanek”. Dzieciaki, pod czujnym okien wychowawczyń, zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce. Następnie wręczyły dziadkom samodzielnie przygotowane upominki oraz zaprosiły na słodki poczęstunek, o który zatroszczyli się ich rodzice. W ten sposób podziękowały za miłość, ciepło i zrozumienie, które dostają od babć i dziadków każdego dnia. Ten wyjątkowy cza

• Warsztaty scrapbookingu

Dnia 12 stycznia br. młodsi i starsi uczniowie, w ramach lekcji języka kaszubskiego, uczestniczyli w warsztatach ze scrapbookingu z panią Renatą Piotrowską. Na zajęciach tworzyli przepiękne kartki z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Te dziecięce dzieła sztuki na pewno sprawią wiele radości kochanym Dziadkom.Serdecznie dziękujemy pani Renacie za wspaniałe zajęcia.

• Konkurs "Poznajemy parki krajobrazowe Polski".

W dniu 5 stycznia zwycięzcy szkolnego etapu konkursu "Poznajemy parki krajobrazowe Polski": Wiktoria Machut, Natalia Politowicz i Jakub Felskowski reprezentowali naszą szkołę w etapie gminnym tego konkursu. W siedzibie Zaborskiego Parku Krajobrazowego w Charzykowach rozwiązywali test dotyczący parków krajobrazowych. Spotkanie zakończyło się wręczeniem nagród za etap szkolny konkursu. Jesteśmy z nich dumni, bo wykazali się ogromną wiedzą Gratulujemy!

• Koncert kolęd i pastorałek.

W dniu 4 stycznia gościliśmy ponownie w naszej szkole pana Leszka Boliboka, skrzypka i muzyka Teatru Muzycznego w Gdyni, któremu towarzyszył pan Rafał Rompca, gitarzysta zespołu "Fucus". Panowie w programie pt. "Kaszëbi witają Pana”, zaprezentowali tradycyjne polskie kolędy śpiewając je zarówno w języku polskim jak i w języku kaszubskim.

• Wigilie klasowe

Jak co roku przed świętami uczniowie naszej szkoły składają sobie życzenia i obdarowują prezentami, tworząc w ten sposób "klasowe rodziny". Jest to wyjątkowy czas radości i pojednania oraz okazja do pałaszowania pyszności przez wszystkie łasuchy.

• Nadleśnictwo Rytel

Piątek 17.05.2024