• Plac zabaw
            • Wyróżnienie w konkursie Planety Energii.

Uczniowie klasy I wzięli udział w ogólnopolskim projekcie konkursowym Planety Energii. W tym roku tematem przewodnim konkursu była bioróżnorodność wodna. Projekt stawia przede wszystkim na naukę poprzez zabawę i interaktywne doświadczenia. Uczniowie, po zapoznaniu się z edukacyjnymi filmami i prezentacjami, mieli do wykonania różne dodatkowe zadania, które należało udokumentować w formie prezentacji. Organizatorzy akcji docenili kreatywne działania pierwszoklasistów i przyznali im wyróżnienie. W nagrodę szkoła otrzyma “Bio-pakiet” zawierający m.in.: nasiona do łąk kwietnych, karmniki, budki lęgowe dla ptaków, hotele dla owadów, natomiast wychowawczyni Celina Drewek otrzymała zaproszenie na dwudniowe warsztaty przyrodnicze w Trzcinicy Wołowskiej. Upominki te wzbogacą ogród, który powstaje przy naszej szkole. Szczególne podziękowania dla rodziców uczniów klasy I, a także dla p. Jolanty

• Spotkanie klasy 8 z rówieśnikami z Ghany

W tym roku szkolnym dzięki współpracy z World Class Scholars i niezwykłemu zaangażowaniu pana @Adama Dokurugu nawiązaliśmy kontakt z Ghaną.

Chociaż dzieli nas ponad 8000 km Internet zbliża świat i udało nam się nawiązać długo wyczekiwane połączenie klasy 8 z Kłodawy z klasą 8 ze szkoły Ridge Junior High School w Ghanie. Jak na pierwsze spotkanie przystało zaczęliśmy od przedstawiania siebie i szkoły. Nasi uczniowie przygotowali mini filmik, prezentujący naszą placówkę, angażując wiele osób. Wszystkim spodobał się pomysł udziału w tak ważnym przedsięwzięciu. Sami zobaczcie ile radości sprawiło nam przygotowanie filmu i wzajemne zapoznanie. Podczas spotkania nie obyło się bez niespodzianek. Na prośbę naszych nowych znajomych odśpiewaliśmy hymn Polski i mieliśmy również okazję usłyszeć hymn Ghany. Oto foto relacja z naszego spotkania.

• Mikołajki

Ależ dzisiaj św. Mikołaj był zapracowany! Do tego stopnia, że musiał zwrócić się o pomoc do Rady Rodziców, bo sam nie dałby rady obdarować wszystkich uczniów smakołykami. Nawet zakupił maszynę do kręcenia waty cukrowej, żeby dzieciom było słodko. Sami zobaczcie!

• "Méster bëlnégò czëtaniô".

Nasi uczniowie pięknie czytają w języku kaszubskim!Udowodnili to podczas powiatowych eliminacji konkursu "Méster bëlnégò czëtaniô", które odbyły się 01. grudnia w Swornegaciach. Zuzanna Felskowska, Paulina Wilbik, Adam Kartuszyński, Krzysztof Orlikowski i Jakub Felskowski otrzymali wyróżnienia.Na podium stanęli: Weronika Wilbik zajmując 3 miejsce oraz Maciej Orlikowski z miejscem 2. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie Maciejowi, który dzięki awansowi do etapu wojewódzkiego, będzie się mierzył z najlepszymi 15. grudnia w Wejherowie.

• Konkurs recytatorski „Jesień wierszem pisana”.

W dniu 24 listopada nasi uczniowie Amelia Szopińska, Wojciech Bloch z klasy I oraz Zuzanna Gakan i Igor Iżykowski z klasy III brali udział w gminnym konkursie recytatorskim „Jesień wierszem pisana” organizowanym przez WDK w Ogorzelinach. Mali recytatorzy do swoich występów przygotowali się solidnie, oprócz wiersza zadbali również o ciekawe stroje i rekwizyty. Dwójka pierwszoklasistów za swój występ zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim recytatorom pięknego występu.

• Nocka w szkole

CÓŻ TO BYŁA ZA NOC. Z piątku na sobotę, cała klasa 4 po raz pierwszy spędziła noc w szkole. BYŁO WSPANIALE. Zebraliśmy się o 19.00. Następnie przygotowaliśmy naszą sypialnię - salę numer 5. Potem przez godzinę intensywnie ćwiczyliśmy w sali gimnastycznej (niektórzy naprawdę bardzo się zmęczyli). Podczas sprzątania sali zadzwonił pan, który przywiózł nam pizzę. TAK! POSZLIŚMY JEŚĆ PIZZĘ. Było zabawnie - brzuchy wypełniły się po brzegi. Trzeba było spalić nadmiar kalorii......no to - zabawa w chowanego przy wyłączonym świetle z latarkami.TO BYŁ UBAW! Niezastąpionym mistrzem kamuflażu został Kuba - prawdziwy mistrzPo tej zabawie przyszedł czas na seans filmowy. Oglądaliśmy film pt. : "Za duży na bajki". Po filmie pora była już bardzo późna.....poszliśmy spać około 2.00. Rano pobudka około 6.00. Spakowaliśmy się i oczekiwaliśmy rodziców. To była fantastyczna noc ( P.S. w międzyczasie- prz

• Lekcja fizyki w klasie 7.

Zajęcia z fizyki w klasie 7 dotyczyły ciśnienia atmosferycznego oraz hydrostatycznego. Młodzi naukowcy przy pomocy kuli magdeburskiej stworzyli próżnię. Poznali również regułę naczyń połączonych. Przeprowadzili także doświadczenie związane z prawem Paskala przy użyciu piłki Paskala. Już teraz wiedzą, że nacisk wywierany z zewnątrz na ciecz lub gaz powoduje jednakowy wzrost ciśnienia w całej objętości cieczy lub gazów. Kolejna, dość istotna zasada, to prawo Archimedesa, które mówi, że na każde ciało zanurzone w cieczy działa siła wyporu zwrócona ku górze równa ciężarowi wspartej cieczy. Nasze laboratorium przyszłości pomaga zrozumieć wiele istotnych zagadnień wykorzystywanych w życiu codziennym.

• PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY.

Pierwsze zmagania z arkuszami egzaminacyjnymi już za nami. Dziewięcioro uczniów klasy ósmej od poniedziałku do środy pochylało się nad testami z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Zadania nie były łatwe, ale piszący się nie poddali. Na wyniki trzeba troszkę poczekać, ale nie będzie to stracony czas, ponieważ trwa systematyczna nauka, nie tylko pod kątem egzaminu. A kolejne zmagania już w styczniu. Powodzenia!!!

• Andrzejki

Dnia 29 listopada uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w dyskotece andrzejkowej zorganizowanej przez Szkolny Samorząd Uczniowski. Nasi uczniowie mieli okazję spędzić środowe popołudnie na tańcach i zabawach. Nie zabrakło również konkursów i akcentu wróżbiarskiego. Wspólna zabawa sprawiła wiele radości i na pewno na długo pozostanie w pamięci. Za słodki poczęstunek dziękujemy rodzicom. Tegoroczne Andrzejki należy uznać za udane.

• Nadleśnictwo Rytel

Czwartek 02.05.2024